Kapadokya Uluslararası Çocuk Kitapları Festivali

Türkiye'nin ilk hak temelli çocuk kitabı festivali, Ürgüp'te Kapadokya Üniversitesinin ev sahipliğinde 15-19 Nisan 2019 tarihlerinde yapıldı.Türkiye’nin ilk hak temelli çocuk kitapları festivali olan “Uluslararası Çocuk Kitapları Festivali” Kapadokya Üniversitesinde yapıldı.


15-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen Uluslararası Çocuk Kitapları Festivalinin açılışına Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Saltık, protokol üyeleri, akademisyenler, üniversite öğrencileri ve davetliler katıldı.


Program açılış konuşmasında Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, “İlçemizde böyle uluslararası bir festivalin yapılmasından büyük memnuniyet duyuyorum. Kitap demek hayat demektir. Kitap olmadan, kitabı sevmeden, kitapta yaşamadan bilgi, fikir ve görgünün gelişebileceğine ihtimal vermiyorum ve bunun başlayacağı en güzel zaman da çocukluk zamanıdır. Benim arzum ülkemizde ve dünyada kitap okuma alışkanlığının artmasıdır. İnşallah bu festival de hem çocuk kitaplarıyla ilgili değişik atölye çalışmaları hem de buradaki yeni kitaplar, yeni fikirler ve yeni ürünlerle beraber çocukların kitap dünyasında yeni ufukların açılmasına vesile olur. Temennimiz bu festivalin geleneksel hale gelmesidir, şimdiden emeği geçenlere teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yukarı Mahalle, Edip Akbayram Sokak 20 Avanos Nevşehir Türkiye

©2023 İnsan ve Doğa Derneği. Tüm hakları saklıdır.